Jak ufarbować rzęsy henną?

rzesy.jpgHenna jest znanym od dawna, naturalnym, pochodzącym od roślin barwnikiem stosowanym do farbowania brwi, rzęs, włosów, a w wielu kulturach również malowania ciała. Powstaje z liści i pędów występującej w Afryce i Azji rośliny o nazwie Lawsonia alba.

Jest bardzo doceniana w kosmetyce, ponieważ w zasadzie nie zdarzają się reakcje alergiczne wywołane henną. Należy przy tym pamiętać, że najczystsza i najmniej szkodliwa występuje w drogeriach w postaci zielonego lub brązowego proszku. Należy unikać jak ognia henny czarnej, gdyż zawiera silne substancje barwiące, niekiedy nawet toksyczne.

Wybrałaś dobrą hennę w sklepie? Do farbowania rzęs potrzebna Ci będzie jeszcze woda utleniona, maleńki pojemniczek do rozrobienia preparatu oraz szczoteczka do rzęs (może to być dobrze wymyta i wysuszona szczoteczka po starym tuszu do rzęs).

Masz już wszystko? Świetnie, pora na zabieg!

1. Zrób bardzo dokładny demakijaż oczu. Na rzęsach nie może pozostać ani odrobina kosmetyków. Pamiętaj, że oleiste preparaty do demakijażu również osłabią działanie henny, dlatego z pomocą wody usuń tłusty film z rzęs i dobrze je wysusz.

2. Zastosuj tłusty krem na okolice oczu, dzięki temu nie nabawisz się niechcianych przebarwień na skórze. Łatwiej będzie Ci po prostu usunąć wszelkie plamki mogące powstać przy farbowaniu.

3. Weź przygotowany wcześniej pojemniczek (nie musi być duży, może to być np. korek od napoju lub kieliszek) i wymieszaj hennę z wodą utlenioną– postępuj według zaleceń na opakowaniu. Powinna mieć ona konsystencję gęstej śmietany.

4. Teraz sięgnij po szczoteczkę i nakładaj przygotowaną mieszankę na rzęsy. Pod dolne rzęsy, które nawet podczas codziennego makijażu są bardzo problematyczne, a co dopiero podczas farbowania) podłóż płatek kosmetyczny, aby nie pobrudzić skóry. Gotowe? Teraz nałóż hennę na górne rzęsy.

5. Odczekaj swoje. Jeśli chcesz uzyskać intensywniejszy efekt musisz być bardziej cierpliwa. Ogólnie czas trzymania preparatu na rzęsach wynosi od 10-15 min.

6. Zmyj barwnik. Zrób to delikatnie, najlepiej wacikami kosmetycznymi nasączonymi ciepłą wodą. Uważaj, aby henna nie dostała się do oczu.

To już wszystko! Teraz możesz cieszyć się pięknym kolorem rzęs przez około 7-10 dni. Jeśli akurat wyjeżdżasz na urlop użycie henny będzie dla Ciebie genialnym rozwiązaniem.

Przeczytaj także