Powiedz mi, jakie masz rzęsy, a powiem czego Ci potrzeba.

rzesy.jpgNie istnieje tusz idealny. Nawet wśród miliona zachwyconych danym produktem kobiet zawsze może znaleźć się ta jedna, niezadowolona. Jest na to proste wyjaśnienie- każda z nas jest po prostu inna i potrzebuje innych kosmetyków do makijażu. Coś co może być świetne dla Twojej przyjaciółki nie zawsze będzie dobre dla Ciebie. Rada?

Uważnie się obserwuj. Oglądaj swoją, twarz, włosy. Żyj ze sobą w harmonii i zastanów się czego potrzebujesz w makijażu. A następnie po to sięgnij. Po prostu. Rynek kosmetyczny jest obecnie bogaty, i z pewnością odnajdziesz kosmetyk dla siebie.

A kiedy go już zużyjesz wprowadź zasadę numer dwa: zmień go na inny. Głównie dlatego, ze skóra, włosy a nawet paznokcie z łatwością przyzwyczajają się do substancji zawartych w produkcie. Byłabyś szczęśliwa jedząc całe życie tylko marchewkę? No właśnie.

Ciężko Ci dobrać kosmetyk odpowiedni dla Twojej cery, włosów lub rzęs?

Dobra wiadomość: wizażyści stworzyli kilka naprawdę prostych porad, które bardzo pomagają w podjęciu decyzji. Ten artykuł pomoże Ci sklasyfikować odpowiednio Twoje rzęsy i znaleźć dla nich najlepszy kosmetyk.

1. Rzęsy krótkie potrzebują wydłużenia. Sięgaj więc śmiało po tusze wydłużające. Dobrym rozwiązaniem jest wybór maskary, która jednocześnie podkręca delikatnie rzęsy. Oko wydaje się wówczas większe. Makijażyści nazywają to „efektem otwartego oka”, czyli po prostu pięknie zaprezentowanego.

2. Rzęsy proste wymagają podkręcenia. Wyrzuć zalotkę, która łamie i wyrywa rzęsy. Skoncentruj się na dobrym tuszu, który zdziała cuda z twoim makijażem. Obecnie dostępne na rynku maskary spokojnie dadzą sobie radę z efektem podkręcenia, nawet na najbardziej wymagających rzęsach.

3. Rzadkie rzęsy bardzo uratuje maskara, która dodaje intensywnego efektu zagęszczenia rzęs. Taki tusz działa już u ich nasady, czyli na linii wodnej powieki. Tam precyzyjnie wypełnia kolorem puste miejsca między włoskami, co daje efekt natychmiastowego, optycznego zagęszczenia rzęs. Tusze tego typu mają najczęściej nietypowe innowacyjne, silikonowe szczoteczki w kształcie grzebyka lub samego pręgowanego szkieletu łączącego się na końcu spiralki i wyposażonego w szereg różniej długości wypustek.

4. Osłabione, łamliwe i wypadające rzęsy wymagają specjalnej pielęgnacji. Posiadaczki takich włosków powinny uważnie czytać skład i wybierać tusze wzbogacone w dużą ilość składników pielęgnacyjnych. Rewolucją na rynku okazały się maskary wzbogacone o drogocenne, popularne obecnie i niemal kultowe olejki pielęgnacyjne typu arganowy. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla słabych rzęs będzie zakup specjalnej odżywki do rzęs, która działa na zasadzie trzymiesięcznej kuracji, w trakcie której spektakularnie odżywia rzęsy stymulując ich wzrost, objętość i dodając zdrowia.

5. Jasne, niemal niewidoczne rzęsy na całej długości lub tylko na końcach– takie rzęsy wymagają po prostu intensywnego koloru. Kobiety o delikatnym kolorze rzęs powinny wybierać tusze o dużym stopniu krycia i pigmentacji- takie maskary dokładniej pokrywają włoski kolorem, a przy tym zapewniają jego trwałość i intensywność na długie godziny. Genialnym rozwiązaniem jest również tusz, który w miarę stosowania zaczyna delikatnie barwić rzęsy. Dzięki temu po jakimś czasie rzęsy wyglądają na ciemne nawet wtedy, gdy nie są pomalowane.

Przy wyborze tuszu należy też pamiętać, ze wiele kobiet ma np. cienkie i krótkie rzęsy jednocześnie, lub rzadkie i osłabione itd. Wtedy należy szukać tuszu, który spełnia dwie lub trzy funkcje w makijażu. Pielęgnuje, zagęszcza, wydłuża… możliwości jest nieprzebrana ilość. Dobrym pomysłem jest używanie dwóch maskar jednocześnie-np. pierwsza pięknie zagęści rzęsy, druga nada im objętości i odżywi. Należy jednak pamiętać, aby wybierać wówczas dwa tusze tej samej firmy dlatego, że zapewni to harmonijne współgranie składników zawartych w produktach.

Oprócz dobrze dobranego tuszu warto raz na jakiś czas zainwestować w dobrą odżywkę, która upora się ze wszystkimi problemami jakie mogą spotkać rzęsy.

Przeczytaj także