Co lubią Twoje rzęsy?

rzesy.jpgPiękne rzęsy są nie tylko wizytówką każdej kobiety. Mocne i zadbane gwarantują również zdrowie naszego oka wolnego od zanieczyszczeń i toksyn. Warto więc wiedzieć jakie składniki działają na nie dobroczynnie i co powoduje, że rzęsy stają się niezdrowe.

Do najbardziej popularnych i troszczących się o nasze rzęsy należą:

1. Hialuronian sodu – substancja występująca naturalnie w organizmie ludzkim. Ma za zadanie wiązać wodę w organizmie, a przez to ma właściwości nawilżające.

2. Biotyna– jej rola we wspomaganiu dobroczynnych procesów zachodzących na poziomie skóry i włosów jest bezcenna.

3. Aminokwasy ( w tym również gliceryna)- chronią skórę przed przedwczesnym starzeniem i utratą wilgoci

4. Alantoina – przyspiesza regenerację skóry i włosów, ma właściwości wzmacniające

5. Pantenol – jest substancją silnie nawilżającą, przyspieszającą regenerację skóry i włosów. Daje uczucie gładkości.

6. Cynk, żelazo, kompleks wit. B, kwasy tłuszczowe– te składniki odpowiadają głównie za zwiększenie objętości rzęs i odżywiają je wnikając głęboko w ich strukturę.

7. Gliceryna– posiada silne właściwości nawilżające i natłuszczające. Jest najprostszym związkiem organicznym. W kosmetyce pozyskuje się ją z tłuszczy roślinnych.

Jeśli spotkasz te składniki w swoim tuszu do rzęs możesz być pewna, że wyświadczasz im wielką przysługę a to zaowocuje ich pięknym wyglądem.

Dobrym krokiem w stronę pięknych rzęs będzie zaopatrzenie się w dobrą odżywkę, która zatroszczy się o nie i sprawi, że nie tylko będą silne i odżywione od wewnątrz, ale również zaczną pięknie rosnąć i staną się gęstsze. Te preparaty robią ostatnio furorę na całym świecie i zyskują szerokie grono fanek. Kobiety pokochały małe, przypominające wyglądem tusze do rzęs lub eye linery kosmetyki, które potrafią czynić cuda. Używanie takich odżywek nie jest kłopotliwe, wystarczy to po prostu regularnie robić, najlepiej wieczorem po codziennym demakijażu oczu.

Skoro już wspomnieliśmy o demakijażu- równie ważną sprawą dla piękna rzęs jest wybranie odpowiedniego preparatu do usuwania makijażu z oczu. Najlepiej wybrać taki, który nie wymaga tarcia, ponieważ rzęsy bardzo tego nie lubią. Zwracaj uwagę na składniki zawarte w płynach i wybieraj te, które mają w swoim składzie głównie składniki pielęgnacyjne. Nie nabawisz się reakcji alergicznych. Idealnym rozwiązaniem dla subtelnego, nie inwazyjnego demakijażu twarzy są płyny micelarne i specjalne, dwufazowe przeparty przeznaczone wyłącznie do demakijażu oczu. Te ostatnie poradzą sobie nawet z wodoodpornym tuszem do rzęs.

Przeczytaj także